Hata
  • JUser: :_load: 62 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Makaleler

mkapan-maltepe-belediye
CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın koordinasyonunda gerçekleştirilen “Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Toplantısı” na katılarak bir konuşma yaptı. Toplantıya Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran, Erdoğan Toprak, Perihan Sarı, Gülseren Onanç ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, belediye başkanları katıldı.


Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu 2 gün sürecek Yerel yönetimler projeleri tanıtım toplantısının açılış konuşmasında özetle şunları dile getirdi.

CHP’nin yerel seçimlerin, 2013 yılı sonbaharında yapılacağını 1 yıl önceden öngördüğünü ve çalışmalarını buna göre yaptığını dile getiren Kılıçdaroğlu, 2012 Mayıs ayı içinde yerel seçim stratejisini belirleyen ve bu konuda önemli adımlar atan ilk partinin de CHP olduğunu belirtti.

CHP’nin yerel yönetimler biriminin, belediyelerinin performanslarını resmi veriler üzerinden değerlendirdiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ”Toplam harcamalar içinde yatırım harcamaları oranları, özgelir sağlama potansiyeli, bütçe gerçekleşmelerinin durumu gibi çeşitli performanslar analizleri yapılmış, iktidar partisinin pek çok belediyesinin bu performansların çok altında kaldığını gözlemlemiştir. Buna karşılık, CHP’li belediyelerin etkin kaynak kullanımı ve dürüst yönetim anlayışıyla öne çıktığını da biliyoruz” dedi.

Öte yandan CHP’li Belediye Başkanları ve aynı zamanda yaklaşan yerel seçimlerde muhtemel Belediye Başkan adaylarının da bu toplantıya ilgisi fazlaydı, Maltepe çevresinde saygın işadamlarından ve siyaseti bir arada yürüten Milletvekili adayı Murat KAPAN’da bu önemli toplantıda yerini aldı.
Murat KAPAN’ın toplantıyı dikkatlice dinlediği, önemli notlar aldığı ve birçok Genel Başkan yardımcısı ile görüşmeler yaptığı gözlendi

Sheraton İstanbul Ataköy Otel'de düzenlenen bu toplantıda, Fuar katılımcısı olmak üzere bildirimde bulunan 66 belediye, projelerini önceden belirlenen gün ve saat içerisinde Power Point sunum eşliğinde sunmaya başladı...

CHP’li belediyeler Mayıs ayında, öne çıkan proje ve hizmetlerini tanıtmak üzere Sosyal Demokrat Belediyeler Hizmet ve Proje Fuarı'nda buluşacak.


Sosyal Ağlar

İletişim

  • Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Hotmail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Facebook: Murat Kapan
  • Tweeter : @muratkapann