Hata
  • JUser: :_load: 62 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Makaleler

6805
Partisinin 34. Olağan Genel kurulunu değerlendiren Murat Kapan, umudun adının yeniden CHP olduğunu söyledi. Kapan, artık halkla iç içe olan bir yönetimle iktidara doğru yol alındığını kaydetti..

CHP Milletvekili adayı işadamı Murat Kapan partisinin Ankara’da gerçekleştirilen 34. Olağan Genel Kurultayını değerlendirdi. “Demokrasi ve Değişim” adı verilen kurultayı gölgeleme çabalarının olduğunu ifade eden Kapan, ancak örgütün buna gerekli cevabı katılımı en yüksek noktaya çıkartarak verdiğine dikkat çekti. 
Kurultay’ın ilk günü Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkanlığa seçildiğini ikinci günü de Parti Meclisi üyelerinin seçildiğini hatırlatan Kapan, Genel Başkanın konuşmalarındaki satır aralarını ise şöyle yorumladı: Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kurultay sonrası yaptığı açıklamalarda yeni yönetim anlayışı çalışma ve halkla iç içe olma temelinde olduğunu görüyoruz. Genel Başkanımızın verdiği mesajlara bakacak olursak ortaya çıkan sonuç parti yöneticileri oturmayacak, çok çalışacak ve Halka gidecek. Bütün bunları da koltuk ve makam kapmak için değil, içerisinde bulunduğumuz hassas durumdan dolayı yapmak zorundayız.

CHP YENİDEN UMUDUN ADI OLACAK

Bizim umudumuz gün doğumuyla gün batımını evine ekmek götürmek için  çalışan babanın umududur. Bizim umudumuz geleceğini garantiye almak için dershane parası toplama amacıyla sabahlara kadar çalışan onurlu gençlerin çabasıdır. Bizim umudumuz alın terini kutsal bilip, emeğe sahip çıkanların umududur. Bizim umudumuz yarınların doğacak güneşine gebedir. Bizim umudumuz tükenmeyen birlikle ilerleyen mücadelemizdedir. Umudu örgütleyeceğiz ve her yerde söyleyeceğiz.

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ve bu dönemlerde faturanın hep işçilere, emekçilere, demokratlara ve aydınlara kesildiğini öne süren Kapan, “Türkiye’nin ve bozulan toplumsal dengelerin emekçiler, ezilenler, eşitsizler lehine tekrar kurulmasına ihtiyacı var. Bu ihtiyacın adı CHP’dir, bu umudun adı CHP’dir” dedi.  Kapan açıklamasını şöyle bitirdi; “CHP, Cumhuriyetin ve Halkın partisidir, partimizi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidara taşımak biz demokratlara, özgürlükçülere, eşitlikçilere, barışı savunanlara yani Halkımıza düşmektedir, bunu hep birlikte başaracağız ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacaktır.”

KAYNAK : MALTEPE EXPRESS

basinda-muratkapan
 

 

 

 

 

Sosyal Ağlar

İletişim

  • Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Hotmail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Facebook: Murat Kapan
  • Tweeter : @muratkapann