Hata
  • JUser: :_load: 62 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Makaleler

6246CHP’nin iki ayrı kurultayını değerlendiren Murat Kapan, genel başkanın da partinin de daha da güçlendiğini söyledi. Kapan, “Bu vatanın CHP’ye ihtiyacı var” diyerek daha çok çalışacaklarını söyledi..

Cumhuriyet halk Partisi iki kurultayı peş peşe gerçekleştirdi. İlki tüzük değişikliği ile ilgili olan ikincisi ise muhaliflerin isteği ile gerçekleştirilen kongreye katılan ve genel seçimlerde CHP’den milletvekili adayı olan işadamı Murat Kapan, kurultaydan Genel Başkanın daha da güçlenerek çıktığını söyledi. “Demokrasi şöleni” adı verilen kurultayın adına yakışır bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Kapan, “Binlerce CHP emekçisi, örgütümüz ve delegeler erken saatlerde salonu doldurdu, yer bulamayan çok sayıda partili arkadaşlarımızda dışarıda kaldılar. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yaparken salondaki coşku görülmeye değerdi” dedi.

 

CHP’yi kuran kadroların, Milli mücadeleyi başlatanlar olduğunu, aynı kadroların Cumhuriyeti ve Devleti kurduğunu ve yine çok partili hayatı Türkiye’ye CHP’nin getirdiğini hatırlatan Kapan “Bu kurultaylar sonucunda daha da güçlenen bir Genel Başkanımız var, daha da güçlenen bir tüzük var, daha da güçlenen bir parti örgütümüz var,  nihayetinde daha da güçlenen bir CHP var” şeklinde konuştu.

 

ÖRGÜT PARTİSİNE SAHİP ÇIKTI

 

Muhaliflerin katılmama çağrısına rağmen salondaki katılımın çokluğunu; “Örgütümüz partisine sahip çıkmış delegelerimiz özgür iradesini kullanmış yapılan dedikodulara yanlışlara ilgi göstermemiştir” diyen Murat Kapan açıklamasını şöyle sürdürdü; “Biz partililerde bundan sonra daha çok çalışmalı ve Halkımıza doğruları anlatarak CHP iktidarına yürümeliyiz. Her zamankinden daha çok tamda şimdi bu güzel vatanımızın gerçekten Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var, artık iç çekişmeleri bırakalım ve iktidar olmaya odaklanalım”

 

Kurultayda konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun partililere verdiği üç mesajı ise Kapan şöyle açıkladı; “CHP halkın partisiyse, halka güven vermesi lazım. Her kafadan bir ses çıkarsa ortak söylem geliştiremeyiz. Bu sorumluluk eski yöneticilere de düşen bir görevdir. Halka ulaşmanın yolu halkın sorunlarını saptayıp onlara sağlıklı çözümler üretmektir. Partinin geliştirdiği ortak söylemlerin aksine kısır söylemlerle partiyi yıpratan arkadaşların partili olmadığını ve gereğinin yapılacağını. Amaç tabiî ki iktidara yürümektir bunu da ancak örgütümüzle birlikte gerçekleştirebiliriz.

 

 

Sosyal Ağlar

İletişim

  • Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Hotmail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Facebook: Murat Kapan
  • Tweeter : @muratkapann