Hata
  • JUser: :_load: 62 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Makaleler

340
Murat Kapan
, bu yıl 24 Kasım'da kutlanacak "Öğretmenler Günü"nün Van'da yaşanan depremin ulusal çapta yarattığı büyük üzüntü nedeni ile hüzünlü geçeceğini söyledi. Van'da yaşanan depremde yaklaşık 100'e yakını öğretmen olmak üzere 600'ün üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiğini belirten Kapan, "Öğretmen arkadaşımızı ve vatandaşlarımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. “Öğretmenlerimiz; kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıyor” dedi.

Murat Kapan, "Öğretmenler Günü" Mesajında; “ Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkûmdurlar.”
“ Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.” Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden kişidir. 24 Kasım 1981’de başlayan “öğretmenler günü” umarım Atatürk ilkeleriyle, çağdaşlık ve aydınlık yolunda sonsuza dek ilerler. Bu bağlamda ulu önder Atatürk’ün şu sözleri çok anlam kazanmıştır. “ Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” Günümüze geldiğimizde ise eğitim ve öğretim için gittikleri VAN’da yaşanan deprem sonucunda hayatlarını kaybeden tüm öğretmenlerimize bir kez daha rahmet, yaralılarada acil şifalar diliyorum. Ayrıca atanmayı bekleyen binlerce öğretmenimizde aynı deprem gibi dayatılan bu yanlış politikaların altında kalmıştır. Umarım bu sorun çok acil bir zamanda çözüme kavuşturulur, tüm atamalar gerçekleşir. Bir kez daha 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmelerimizin ellerinden saygıyla, hürmetle öpüyorum.

Sosyal Ağlar

İletişim

  • Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Hotmail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Facebook: Murat Kapan
  • Tweeter : @muratkapann