Hata
  • JUser: :_load: 62 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Makaleler

deprem_fotoÜlke olarak talihsiz ve kötü günlerden geçiyoruz, Hakkari’deki Şehitlerimizin acıları hala tazeyken bu kez VAN’daki deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık. Acımız büyük. Deprem felaketinde yaşamını yitiren Yurttaşlarımıza ALLAH’tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Enkaz altında yaşam mücadelesi veren Yurttaşlarımızın da bir an önce sağ salim kurtarılmalarını diliyor ve bekliyoruz

Tasada ve kıvançta beraber olmak temel hedeflerimiz olmalıdır. Sadece onların acılarını paylaşmak değil, onların yanında olduğumuzu, beraber olduğumuzu göstermeliyiz. Bu bizlerin insani temeller üzerine ilke etmemiz gereken duygular olmalıdır.

Depremzedelere yardım yapmalıyız, oradan aldığımız bilgiler doğrultusunda en acil yardım malzemeleri başında barınmak için çadır, soğuktan korunmak için battaniye, sağlık malzemeleri, su ve yiyecek gelmektedir. Bu konuda duyarlı olalım ve çevremizide aynı şekilde duyarlı olmaları için uyaralım.

Ülkemizin bu ve buna benzer felaketlerden korunması içinde dualarımızı eksik etmeyelim. Bireyler olarakta deprem konularında bilgimizi arttıracak girişimler yapalım, konutlarımızı ve yaşam alanlarımızı depreme hazır hale getirmeliyiz. Unutmayalım “deprem değil, bina öldürür.” Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır işte bizler için söylenmiş güzel bir söz. Haydi bir kez daha gösterelim yardımseverliliğimizi…

 

Murat KAPAN

Sosyal Ağlar

İletişim

  • Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Hotmail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Facebook: Murat Kapan
  • Tweeter : @muratkapann