Hata
  • JUser: :_load: 62 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Makaleler

29145088Maltepe'nin tanınmış işadamlarından Murat KAPAN Elit Dürüm'de Basın mensuplarına vermiş olduğu iftar yemeğinde yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi vatandaşlara hazırlattığı 600 adet Ramazan Paketi ile örnek bir davranışa imza attı.
KAPAN lüks restaurantlarda kalabalık bir iftar yemeği vermek yerine buraya harcayacağı parayı 600 adet Ramazan Paketi yaptırarak gerçek yardıma muhtaç kişilere ulaştırdı.
Daha öncede birçok konuda ilk'e imza atan İşadamı Murat KAPAN yaptığı basın açıklamasında; "Öncelikle Ramazan ayının Ülkemize ve Maltepemize sağlık, sıhhat ve huzur getirmesini diliyorum. Bu ay bereket ve yardımlaşma ayıdır. Bu sebeple bende sosyal sorumluluk çerçevesinde bundan önce yapmaya çalıştığım etkinlikleri daha da arttırarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Ramazan Paketleri hazırlattım." Diyerek sözlerine şöyle devam etti. 
KAPAN "DİNİMİZDE İSRAF HARAMDIR"

"Sadece eş, dostun katıldığı lüks restaurant masalarında iftar yapmak yerine böyle mütavazi bir sofrada dostlarımızla iftarımızı yapalım ve gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlaramıza da bir katkı sunalım istedim. 40-50 çeşit zengin menülerin birçoğuna elimizi sürmeden israf ediyoruz. Zaten dinimizde israf haramdır. Bu kadar çeşit ve pahalı bir iftar yemeği yerine Ramazan ayında daha fazla ihtiyaç sahibi ailenin yanında olmamız gerektiğini düşünerek ramazan paketleri hazırlayarak daha hayırlı bir iş yaptığımı düşünüyorum."

"İŞADAMLARIMIZIDA BU OLUŞUMA DAVET EDİYORUM"

Maltepedeki ve diğer tüm işadamlarımızı bu oluşuma davet ederken eminim ki birçok işadamı arkadaşım bu kampanyaya katılacaktır. Önceden belirlenen yardıma muhtaç yoksul ailelerimize 600 adet Ramazan Paketi hazırlattık ve bunları kendilerine ulaştıracağız. Ancak bunu yaparken de o ailelerimizi incitmeden, kırmadan ve mahçup etmeden ulaştırmaya büyük özen göstereceğiz.” Diyerek sözlerine son verdi.


muratkapansan_ornek_davrani
KAYNAK : SON HAVADİS

Sosyal Ağlar

İletişim

  • Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Hotmail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Facebook: Murat Kapan
  • Tweeter : @muratkapann